můj nejlepší kamarád - "kafr"

30. června 2014 v 0:06 | Alape |  denní střípky
Teda - ono by bylo výstižnější napsat do nadpisu: můj nejlepší kamarád za poslední dobu - kafr ... ale to už mi přišlo skoro moc dlouhé.

kamarád kafr:Jak jsem zmínila v jednom z předchozích článků - "znovu"objevení staré záležitosti, která mě dlouhou dobu ovlivňovala - tak jelikož už vím, čemu čelím, můžu se tomu postavit... Začínám nabírat opět sílu a rozhodnost, pomalu si buduju nějaký nový vlastní řád. Pomalu, krůček za krůčkem. Je to vlastně úžasná příležitost, jak se zbavit starých a nefunkčních zvyků - jednoduše je opětovně nezařadím - a naopak se zde skrývá obrovský potenciál nového ...

Jedna z věcí, kterou jsem pochopila, je - proč mám ty přebytečný kila. A tak jsem se usnesla sama se sebou, že už je nepotřebuju! Minulost je minulost, přítomnost je jiná...

Udělala jsem tedy několik nezbytných "opatření" a abych to jako "jo potvrdila", že to myslím vážně a že se chci dát zas do formy a celkově dohromady, abych se znovu vrátila do staré dobré kondice a cítila se sama se sebou dobře, začala jsem chodit do fitka. Sestra mi doporučila trenérku, ke které před časem chodila a se kterou opravdu i hodně zhubla.

Takže už asi 3 týdny chodím většinou v pondělí a ve čtvrtek cvičit pod dohledem Verči. A je to super.
Nejdřív jsme měly asi hodinový pohovor, kdy jsem jí na sebe dobrovolně vybonzovala všechno, co šlo, teda skoro všechno ... a pak jsme začaly.
Co oceňuju, je její profesionalita a skutečnost, že má vždycky dobrou náladu.

Moje atrofované svaly, 4 roky vlastně nepoužívané, se tedy dost ozývají a protestují. A na to mám právě věrného kamaráda kafra. :-D
Tou profesionalitou jsem mínila, že jsme začaly úplně od začátku, od hlubokých svalů, aby se tělo začalo zpevňovat. Žádný opičárny na mašinách, většinou jsou to cviky jen s váhou vlastního těla, i když občas nějaký ten posilovací stroj nebo činky taky přihodí.
(píšu o tom z toho důvodu, že už jednou, asi před 8 roky, jsem chodila do fitka a měla osobního trenéra. Tehdy jsem byla štíhlá a měla dobrou fyzičku. Trenéra jsem potřebovala, aby mi ukázal, jak na těch přístrojích cvičit. Jenže - tenkrát to byl mladý kluk, co se spíš potřeboval předvést, jak je dobrej, než aby mě něco naučil, takže jsem to po 3 lekcích vzdala. Nemělo to cenu. O to víc jsem teď mile překvapená!)

Líbí se mi, že se Verča vlastně ode mě vůbec nehne. Nejenže počítá cviky, abych nepodváděla :-D, ale neustále kontroluje držení těla a případně mě opravuje, abych necvičila blbě, protože pak by se to míjelo účinkem. Je lepší udělat cvik správně a zapojit svaly, které jsou potřeba i kdyby to byl jen minimální pohyb, než "machrovat" a používat úplně jiné skupiny svalů... takže školní tělocvik - je naprosto mimo mísu ...

Když jsem odcházela z druhé lekce, byla jsem moooc ráda, že nemám podpadky. Nohy se mi úplně třásly a asi by to dopadlo tak, že bych si boty zula a šla po Praze domů pěšky, tedy MHD. Takhle jsem se nějak docabrtala a věrný kamarád pomohl :-) -(Ale to bylo spíš mojí vinou, protože jsem byla nějaká hyperaktivní a vlezla ještě po tréninku na takový šlapcí stroj, nevím, jak ho popsat - asi jako když běžíte na běžkách a zvedáte nohy?!)
Navíc mi na každé hodině přidává počet opakování jednotlivých cviků a zvyšuje obtížnost. Už jsem prý přešla do dalšího levlu, haha ...
Také jsem zvědavá na jídelníček. Je i výživová poradkyně a dělá ho v rámci cvičení. Už jsem jí upozornila na skutečnost, že všechno LIGHT odmítám jíst, protože to nepovažuju za jídlo, tak uvidím ... kdyžtak dám zas časem vědět.

Taky jsem zvýšila (přechodně) přísun minerálů, koloidních, které užívám - protože mě při jednom cviku pravidelně chytala křeč ve stehně. Ještě jsem si přidala magnesium. Taky jsem ho už měla doma, jen čekalo na vhodnou příležitost. Je to prášek, který se zalívá horkou vodou, nechá se rozpustit a naředí se studenou, aby se to mohlo hned pít (teplé jako např. čaj). Pravdou je, že mi nechutná. Ale cítím se po něm líp.

Ještě k tomu jídelníčku - měla jsem si zapisovat všechno, co za den zkonzumuju (po několik dní), včetně kafe (kterého piju pořád až moc). Překvapilo mě, že to s ní nešvihlo o zem - protože když jsem si pak sama po sobě četla ten výtvor ... mno, bylo to "úžasné dílo". S tím se fakt radši chlubit nebudu ... :-D


koloidní minerály Jurassic+magnesium
Magnesium Supreme

všechny fotografie jsou z internetu
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 2. července 2014 v 9:30 | Reagovat

Jsi úžasná, smekám před tebou. Také se snažím už nějakou dobu o restart, ale zatím mi to ani jednou nevyšlo stoprocentně.
Kafr je dobrý kamarád, znám ho, jsem masérka :-)
Držím pěsti, ať vše vyjde tak, jak si přeješ.
Pěkné letní dny :-)

2 Helena Helena | Web | 5. července 2014 v 14:30 | Reagovat

Ali já musím říct, že kafr moc v oblibě nemám. Jeho vůně je mi protivná. Jednou jsme v Čecháchkoupili na trhu kostivalovou mast, ale když jsem to otevřela, bouchla mi do nosu kafrová vůně. 8-O Dodnes stojí nepoužítá. Ale někteří lidé nedají na kafr dopustit.

Jinak máš můj obdiv, že posiluješ svaly,
sama bych potřebovala něco dělat, pořád si to říkám.......

3 Vendy Vendy | Web | 13. července 2014 v 14:07 | Reagovat

Kafr a jemu podobné jsou výborné! Někdy pomůže i alpa, starý, ale dobrý prostředek.
Držím palce v tvém novém rozhodnutí se sebou něco udělat. Očividně jsi získala dobrou trenérku, která ví, co je dobré a co ne.
A taky ti chválím rozhodnutí nejíst light potraviny, a myslím, že jestli je trenérka jen trochu rozumná, sama navrhne jinou variantu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Free counters!