sny 2

26. ledna 2014 v 17:00 | Alape |  mé prožitky a zkušenosti
předchozí díl zde


Musím předeslat, že tento článek je zvláštní - jako by žil vlastním životem. Mám ho rozepsaný už skoro od začátku ledna, stále ho dopisuji a přepisuji, upravuji. Už několikrát mě napadlo všechno smazat a nepsat o snech vůbec. Ale v ten moment, kdy jsem ho chtěla zrušit, mě něco vyrušilo ... telefon, zvonek, nějaké pípnutí (i v noci) ... je to opravdu takové divné.
(Rozepisovat jednotlivé sny sem jednoznačně nepatří. Jednak je jich příliš a jednak bych se do toho zbytečně zamotala, protože je tam návaznost na realitu. Když se mi začaly větvit myšlenky a text postupně měnil podobu, chtěla jsem si to přetáhnout do officu jako soukromý text na přemýšlení - po otevření okna se mi ale restartoval počítač, takže se mi všechno neuložené pochopitelně smazalo a text zůstal zase jan tady ... Sice nevím proč tomu tak je, ale už to prostě přestávám řešit. Takže od tohoto článku fakt nečekejte bůh ví co ... nebo ještě lépe: nečekejte vůbec nic Usmívající se)


* * *

Když se dívám na tento snový film, musím přiznat, že mě překvapuje moje vlastní naivita, s jakou přistupuji k lidem (což si normálně neuvědomuji, ale takto viděné je to naprosto bez obalu a s drsnou připomínkou snového nadhledu). Tyto situace, shlédnuté s odstupem, jsou fascinující i jinou věcí: dochází mi, že někteří lidé mají ten život úžasně zmáknutý! Žijou, užívaj si, nic moc neřeší ... nebo jen to nezbytně nutné, ale s úžasnou lehkostí. Je to lákavé, určitě zábavné a dívá se na to hezky ... (Já tam figuruju jak naivní trubka, která s bezelstností čeká od lidí jen to dobré. Hledám ve slovech ukrytou pravdu a ne skrytou lež ... a spoustu věcí tak prostě opomíjím a promíjím, jakože nepodstatné - jenže ta druhá strana 'skutečnosti' je minimálně stejně důležitá ... )

A závěrečné rozklíčování?
Neočekávat nikdy nic od nikoho? Od žádné situace? Nerozlišovat mezi pravdou a lží?
Vytroubit do světa, jaký jsem pako?
(Napadlo mě teď i jedno rčení, které jsem kdysi někde zaslechla: Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán ...)
Ještě v návaznosti na tu realitu a snové výjevy, točící se stále kolem jedné 'oblasti', to může znamenat taky doktory ...
Uvidím. Snad ale konečně "mise splněna" a už se pořádně vyspím!

* * *Rozepisovat jednotlivé sny - to sem určitě nepatří, jak jsem zmínila už výš. I když ten, o kterém píšu, že se opakoval, už odezněl, výukové sny trvají dál, jen si berou na paškál jiné lidi a situace, tentokrát ze současnosti (řekněme v rámci minulého roku) ...
Třeba pak dostanu nějaký výuční list, jako že jsem přeci jen něco pochopila? A nebo možná propadnu a budu si muset hodit opáčko? Mlčící Kdo ví ...

Každopádně to není vůbec příjemné. Žít v iluzi, že lidé jsou úžasní, krásní, milí, příjemní, přátelští atd ... je krásné a tenhle program deziluze mi to bere. Sundavá mi ty "růžové brýle", ukazujíc mi i banální postranní úmysly jejich chování ... i to, za jaké fígle je schovávají, aby to navenek nebylo vidět.
Přemýšlela jsem i nad tím, jestli na chvíli zase nezruším tu šungitovou vodu, protože s jejím zvýšeným přísunem se pochopitelně i častěji v noci budím a běhám na wc a tudíž si i pamatuju víc snů. Jenže vodu jsem začala pít nedávno a tyto sny trvají dýl.

Připadá mi, že být člověkem je strašně těžké. Spousta věcí, které je potřeba ohlídat, předvídat, kontrolovat, ošetřovat a na straně druhé je tu takových pitomostí a blbostí, které jsou brané jako potřebné, ale jsou naprosto k ničemu, úplně zavádějící a zcestné! Hodnoty pokrytců, které jsou bezcenné. Všechny ty masky vystavované na odiv, za kterými se skrývá všechno možné a často vůbec ne to, co je ukazováno navenek. Je tu tolik různých vrstev, nánosů, vlivů ... přes které proniknout v tomto těle se prostě nedá.
Mnohavrstevnatá komunikace mezi lidmi, která ... je jen velice chabým sebevyjádřením? Nebo vyjádřením? Čeho? Názorů, vzpomínek, představ ... ?! Ale napadá mě jedna otázka: K čemu je to vlastně dobré? V čem je to přínosné? ... Ano, komunikace je o tom, že dáme druhým prostor ... a na oplátku ho dostáváme od nich ... (na to k čemu, jak a proč - jsem také vymazala, bylo to moc dlouhé, snad jindy)

Nevím ... ty sny se teď dotýkají mnoha oblastí, tematicky jsou též různorodé. Sice předtím to byl opruz sledovat dokolečka stále to samé, ale teď v té mnohosti (chvílemi docela náročné na zpracování) začínám mít chaos. A mám pocit, že mi něco uniká. Nějaká jedna věc, která to spojuje. Už jsem to vzala od iluze, přes programy, co nás řídí až po nesmyslnost zabývání se tím ... A? Stále nic! Zústává to stále - pootevřené.

Nemyslím, že je to o brouzdání ve snářích. Ty sny mluví o realitě, kterou jsem prožila a o lidech, s nimiž jsem se skutečně setkala. Jen mi ukazují detailně "skrytou" motivaci druhých, které jsem si tehdy nevšimla - a pak jsem ty následky musela (ve skutečnosti) řešit, napravovat a zpracovat... Navíc mi jsou ale ukazovány i výjevy (nyní v těch posledních), kterých jsem si v reálu všimla - a sny mi mé stanovisko potvrzují jako správné. (běžně si člověk zdůvodní cokoli chce podle svého, ale ve snech? tam se většinou jen účastníme, díváme ... sny, ve kterých se můžu rozhodovat a 'vytvářet děj' - to je jiný druh ...)

Třeba mě to vede jen blíž k červím dírám ... které s tím, dle mého, nijak nesouvisí. Ale třeba jo, když se mi objevily v novoroční meditaci, takže je to pro mě téma na tento rok. Nevím ...

Ale zabývám se tím i z dalšího důvodu, kterým jsou uši. S nástupem snů mě totiž začaly strašně svědit a bolet. A už se mi jednou stalo, že jsem kdysi "nechtěla poslechnout", i když jsem tehdy věděla přesně co i proč - a vymstilo se mi to tím, že dokavaď jsem to neudělala, tak jsem neslyšela... (trvalo to tehdy dlouhých 10 nebo 14 dní (co jsem skoro ohluchla), než jsem se k akci dokopala ... a slyšela jsem velice slabě jen na jedno ucho. A rýma ani nic podobného za tím nebylo!).
A tomu bych právě tentokrát ráda předešla ... !

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 26. ledna 2014 v 18:31 | Reagovat

Mně se už léta zdají sny natolik skutečné, že je často nedovedu rozlišit od skutečnosti a i proto tak často nad nimi přemýšlím, co mi chtějí říct. Někdy je to až nelibé jako dnes. Zdály se mi tři sny za sebou a ve všech byla VODA. Sama si víš co voda znamená, zvláště když je kalná. Tak jsem si raději jako prevenci vzal aspirin. :-D

2 alape alape | E-mail | Web | 26. ledna 2014 v 18:45 | Reagovat

[1]: Přiznám se, že na fyzické rovině asi nevím, jen tuším tím aspirinem. Jinak ale voda znamená CITY a ve snu mě to vždy upozorňovalo, kde ujíždím. Někdy se mi to podařilo zpracovat na úrovni 'myšlenek', jindy ne a pak se to zobrazilo na fyzickém těle jako zdravotní problém v té oblasti, která s tím souvisela.

3 Helena Helena | 26. ledna 2014 v 20:12 | Reagovat

Pockam si na pokracovani. :-)

4 alape alape | E-mail | Web | 26. ledna 2014 v 20:39 | Reagovat

[3]: :-D  :-D já taky :-D  :-D

5 pavel pavel | Web | 27. ledna 2014 v 23:51 | Reagovat

[1]: Kalná voda je zdravotní problém, to mi vždy říkala i maminka. :-)

6 alape alape | E-mail | Web | 28. ledna 2014 v 0:03 | Reagovat

[5]: aha, to jsem nevěděla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Free counters!