sny 4

29. ledna 2014 v 3:30 | Alape |  mé prožitky a zkušenosti
předchozí díl zde
Když si tak pročítám stránky, na které jsem dala odkaz včera - tak musím říct, že jsou super!

V těch vědomých snech (fázi) jsem měla vždycky pocit daleko reálnějšího prožitku než tady v této realitě. Mozek to sice později zpochybňoval, ale pocity o to víc potvrzovaly ... Těmi zážitky jsem byla vždycky nadšená a unesená (akorát jsem pak měla chvilku problém fungovat tady normálně a uzemnit se) - jen chybka se někdy vloudí a přílišná sdílnost je občas na škodu / okolí mělo problém s tím, co jsem vyprávěla, tak už jsem pak raději nevyprávěla ...
Později jsem si svět rozdělila na "tam" a tady ... a ten "tam" je daleko skutečnější, uspořádanější a upřímnější ... alespoň tedy ten můj. (musím ještě prozkoumat, jestli je to jen náš osobní svět nebo jsou tam společné prvky pro všechny a tak)
To rozdělení je naprosto logické: mnoho z těch prožitků nelze převést sem - to je pak to zpochybňování mozkem.

Ale to jsem se trošku odklonila od 'původního tématu' ... Když tedy proškrtám a vyházím ostatní "strašně chytré" filosofování ohledně snů, dostanu se k následujícímu:
Je možné, spíš pravděpodobné, že tím spojníkem, který mi unikal je: starostlivost o tělo (jak banální, že?).Sice je trochu zvláštní, že v prosinci jsem udělala několik změn přidáním výživových doplňků, které se mi v minulosti osvědčily (a teď opětovně cítím jejich přínos) a teprve pak v lednu se mi začaly zdát tyto sny zaměřené - i na tělo. Ale je pravda, že při nakouknutí ve snu k doktorovi, se hned všechno vyřešilo a srovnalo. (možná se v tom zbytečně moc rýpu).
Může to tak být - jako potvrzení, abych se nyní obrátila ještě víc tímto směrem ... Když mě to napadalo a já nad tím začala dumat, co konkrétního dál, sny přestaly. I uši jsou mírnější ... Takže "návrat" nohama na zem: zvýšený zájem, péče a starostlivost o tělo Usmívající se

(zatím je to trošku začarované kolečko, protože mi sice nápady nechybí, ale občas ještě pořád síla na zrealizování ano.
Např. se mi podařilo splnit si "zadanou denní kvotu úkolů", ale pak jsem následující den odpadla - a to není dobře, někde dělám chybu a bude lepší to vzít postupně a vydržet ... a jen pomalu přidávat. Najet "naplno" mi zatím nejde. Tedy ve smyslu pohyb, cvičení (nejen fyzické), pravidelné jídlo, pitný režim a ty doplňky)
Vlastně jsem to zkoušela už víckrát, naposled někdy v září či říjnu. To jsem si udělala i poctivě tabulky s harmonogramem a zaškrtávacími políčky. Když byla u mě na návštěvě moje sestra a viděla je, řekla mi, ať neblbnu, že tohle by nedal ani 'normálně' fungující člověk. Asi díky tomu jsem pochopila, proč mi lidi v minulosti říkali, že jsem na sebe moc tvrdá a přísná a že bych měla zvolnit ... Jenže teď jsem tak zvolněná, že mě to 'neba'! Ale co je důležité: je to na dobré cestě - když se ohlédnu třeba rok zpátky, rozdíl je dost znatelný!

Tak nějak se mi to celé přeskládalo, doplnilo o další faktory z venčí a utvořilo mozaiku, která se mi zdá poměrně dobrá. Takže nyní budou články zaměřené na podporu fyzického těla (hlavně o výživových doplňcích) - nedá se zabývat něčím a psát o jiném ...

Jako "potvrzení" mi dnes kamarádka ('náhodou') poslala odkaz na jedny webovky, u kterých jsem se docela "zasekla" a četla a četla a četla. Už jen to, že hned na první stránce se zabývají únavovým syndromem - chlamidiemi - boreliozou, je docela výmluvné.
Zde vám dávám odkaz: http://www.uspesna-lecba.cz/ - musím si to ještě všechno pořádně pročíst. Některé věci znám a i užívám (a cítím se po nich lépe), jiné jsou pro mě nové a musím je prozkoumat.

PS: já vás varovala, ať od tohoto článku na pokračování nic moc nečekáte Mlčící
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 29. ledna 2014 v 13:00 | Reagovat

Taky mne napadlo, že jsi na sebe moc přísná a nemáš se tak ráda jak bys měla. To uvolnění ti myslím jedině prospěje. :-)
A máš pravdu i v tom, že jisté věci bychom si měli nechat pro sebe, protože to naše okolí příjme docela jinak, než myslíme.

2 alape alape | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 1:25 | Reagovat

[1]: Já si to nikdy moc neuvědomovala, prostě jsem tak žila a brala to jako normální ... na některé věci se z vlastního hlediska nahlíží "zvenčí" docela těžko. :-)
Máš pravdu, sice by je člověk rád sdílel, ale prostě to nejde ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Free counters!