antikoncepce a tromboza

6. ledna 2014 v 3:30 | Alape |  zamyšlení - (nejen) o jídle
Dívala jsem se po netu a vzhledem k tomu, že jsem v minulých článcích psala o tromboze, zašla jsem i na stránky pojednávající právě o ní. (přes google) Chtěla jsem si ještě zkontrolovat pár pojmů apod. - vzhledem k faktu, že mé zkušenosti, které popisuji (a tudíž i poznatky) jsou z konce roku 2010, tedy již mírně zastarávající ...


Musím říct, že jsem byla mile překvapena. Informovanost se zlepšuje a povědomí o závažnosti problematiky se dostává mezi lidi:

http://zpravy.idnes.cz/antikoncepce-mrtvice-05x-/domaci.aspx?c=A130109_195234_domaci_ert . Je to článek z 10.ledna 2013. Název: Hormonální antikoncepce může zabíjet. S testy se nikdo neobtěžuje.
Doporučuji přečíst i mladým slečnám, týká se to hlavně jich!

http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=769119 . 23.1.2013 . Název: Jste mutant? Pokud to o sobě nevíte, můžete zemřít.Příroda s hormony (kontaminace životního prostředí antikoncepcí)
http://www.youtube.com/watch?v=25zr_mseZOM, autor: Richard HerrmannProblém je v tom, že vás doktor/ka jen tak na vyšetření srážlivosti krve nepošle. Je to prý hodně drahé ... Našla jsem i stránky nabízející toto vyšetření za úhradu (kolem cca 1000,- Kč) - jedná se o nestátní zdravotnickou organizaci.
Je dobré, že jsou lidé schopní reagovat na současnou 'poptávku trhu' a zpřístupní i takováto vyšetření, která jinak asi nejsou dostupná - tedy do chvíle, kdy tu trombozu už fakt nemáte! To vás tam pošlou - ale je potřeba si o to říct! (jinak vám jen běžně kontrolují krev QUICKem - na srážlisvost momentální, nikoli na dědičné sklony)
Je smutné, na druhou stranu, že stále nefunguje prevence v naší medicíně! Platí stále: pokud chceš prevenci, postarej se sám!
(jenže jak se má člověk postarat sám, když mnohdy ani neví, kterým směrem se zaměřit?)

Je nezodpovědné, že HA je předepisována hlava nehlava všem bez rozdílu a bez patřičných zdravotních testů! (na to proč tomu tak je, najdeme každý odpověď velice snadno ... to sem ani není potřeba psát ...)
V mém okolí znám více žen, které po odmítnutí HA u gynekologa raději změnily lékaře, protože jeho reakce byla natolik hrubá a neadekvátní, že se prostředí stalo nedýchatelným (je to i má osobní zkušenost).


A na (skoro)závěr ještě jedno zajímavé video, též není dlouhé:
http://www.youtube.com/watch?v=wsLV2Mblh8M#t=15, autor: Tereza Tara
Podívejme se na krev ale ještě z jiného hlediska:

KREV JE NOSIČEM ŽIVOTNÍ SÍLY !
Též bývá nazývána řekou života nebo spojením čtyř prvotních látek. Krevní oběh je pak (spojený) kruh životní energie.
Je to materiální nositel života.

Tromboza, tedy krevní sraženina, tak blokuje nejen proudění samotné krve, ale i životní síly! ...


1. díl zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Free counters!