začínám

8. dubna 2013 v 17:49 | Alape |  psaní
Vítejte na mém blogu.
Jmenuji se Alena Pe... a jméno Ála používám ráda ze dvou důvodů - tím prvním je, že je to zkrácenina jména Alena. Druhý důvod je spíš významový, emocionální - v italštině znamená ála křídlo - pro mě to znamená symbol svobody ... Miluji sokoly (nejsem ornitolog, takže jakýkoli dravec kroužící kdekoli nad krajinou je pro mě sokol Mrkající) - ale kdykoli je to možné v tomto uspěchaném světě se zastavit na místě, kde jsou, přestávám sledovat čas a plachtím s nimi v povětří ...


Proč blog?

Každý z nás máme bohaté zážitky, zkušenosti a různé postřehy, jen někdy upadnou v zapomnění. A to je škoda. Někdy je to tím, že si lidé myslí, že jsou nepodstatné nebo dokonce hloupé a nebo se prostě stydí před druhými... Myslím si, že dnešní doba je o sdílení. O komunikaci. Navíc zastávám názor, že co je pro jednoho "bezpředmětné", pro druhého může být naprosto zásadní.
Napadá mě spousta témat, o kterých psát. V podstatě neexistuje nic nového, ale co může být nové, je úhel pohledu a následné pochopení věci jinak. Rozšíření obzoru. Mnohdy stačí jinak - nově položená otázka, aby se člověk dostal o kousek dál (ať už se to týká záležitostí osobních nebo univerzálních). A je skvělé, že je zde i možnost diskuze, takže se každý, kdo bude chtít, může zapojit se svým názorem a tím obohatit jak sebe (tím, že nad tím přemýšlel), tak ostatní.

Jsem introvert a můj vnitřní svět je velice bohatý. Ale jakákoli snaha o založení deníku nebo jiných psaných textů vždycky skončila nezdarem. Přemýšlela jsem nad tím: "Proč?" Po hodně dlouhé době mě nakonec napadlo, že když nejsou sdílené, nejsou mě v podstatě na nic - obklopovat se starými nápady a postřehy není samo o sobě přínosné. Protože pokud se nezmění úhel pohledu - je to jen pořád a stále to samé, co to bylo a chce to navíc spoustu času, než se člověk změní a podívá se jinak... Věřím, že spousta z nás to má stejně.

Takže vás ještě jednou vítám na mém nově založeném blogu a doufám, že nám vytvoří funkční prostor pro komunikaci a vzájemný růst.

8.4.2013

(původně jsem tento blog pojmenovala Álin blog, asi po 10 dnech jsem ho přejmenovala na blog Alape - 25.4.2013)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Free counters!